Hojení

25. června 2006 v 16:07 | Mary-Kate |  Piercingy
PROCES HOJENÍ

Piercing se hojí novotvořením epitheliálních buněk v průběhu vnitřní strany piercingového kanálku s účelem chránit tělo před cizím tělesem. Tyto buňky tedy vytvoří jakoby trubici podobnou vrstvu uvnitř piercingového kanálku. Tento proces trvá přibližně 6-8 týdnů. Po vytvoření epitelové vrstvy se piercing stáhne kolem šperku. Tato epitelová vrstva může být snadno poškozena či natržena, proto neotáčejte násilně šperkem bez toho, že by jste jej předtím neošetřili teplou vodou. Piercing se tedy má namáčet (sprchovat apod.) do horké vody, vlivem toho dochází k roztažení kůže a poté lze šperkem otáčet. Všechny piercingy produkují během fáze hojení tkáňový mok (výtok). Tento výtok je lepkavý, bělavé barvy a zasychá do krust, jež se tvoří v oblasti vchodu a východu z piercingu a dále na šperku. Tento výtok nesmí být zaměněn s hnisem, který je hustý, zelený či žlutý, vazký a není čirý.

Když je vytvořena epitheliální vrstva, musí se zpevnit a zesílit. Tato fáze procesu hojení trvá cca od 6 měsíců až po l rok. Když se piercing stane více soudržným, vývody se zaoblí a zakulatí směrem dovnitř, budou připomínat jamky, piercing se stane mnohem pružnějším a volnějším kolem šperku.

Pokud si chceš udržet svůj piercing, nevyjímej z něho šperk na delší dobu během fáze hojení. Pokud vyměňuješ šperk, musí proběhnout tato výměna rychle, aby nedošlo ke stažení a uzavření piercingu.

Většina piercingů se hojí do takového stavu, aby bylo možno vyjmout šperk bez rizika uzavření na libovolně dlouhou dobu 6 měsíců a rok. Poté se již piercing neuzavře, pouze zatáhne a často smrští a poté musí být opět v případě dalšího zavádění šperku roztažen za pomoci zavaděče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Modamoda Modamoda | Web | 8. srpna 2006 v 19:57 | Reagovat

Lidičky koukněte taky na náš blog jsme blog pouze a jen pouze o módě a různých věcech ne blog který se zabívá blbostmi . Tak neváhejte a koukněte!

2 Terka Terka | 25. prosince 2007 v 13:01 | Reagovat

čauki já jsem se chtěla zeptat jak dlouho máš piersing v pupíku? já ho mám týden ze začátku to bylo úlné v pohodě, ale teďka to začíná trošku hnisat a nevím čím to mám zastavit!! poradíš jestli máš icq tak napiš 446866392 díky moc pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama